Pesä

PESÄ is great opportunity to spend a summer holiday with million dollar view.

Special announcement!
Due to COVID-19, we do not offer accommodation, catering and tours in 2020. We apologize and hope to get back to normal in 2021!

The 12 m2 room with a large window and a magnificent view is big enough for a whole family. The modern and functional new-age cabin has a bunk bed, a sofa and a large chest, which can be combined to create two or three extra places for sleeping. The textiles are decorated with Mulgimaa patterns. You can see the sunrise and the sunset from the large window, as well as wild animals wandering past.

The cabins are firmly fixed to the ground and weatherproof, they don’t cool down quickly in winter and they remain nicely cool in summer. The treehouses are connected to each other with wooden terraces and there is a balcony in front of the large window. The toilet is located next to the treehouse.

The treehouse gives you the chance to recharge your batteries – be by yourself, far away from your daily chores, think new or forgotten thoughts, dream, have a rest and enjoy the beautiful view, take a walk in nature or rent a bike.

The treehouses continue the tradition of the stilt barns and houses of many peoples a living or storage space above the ground, which is hard to access for water, animals or strangers. The building is considered the oldest permanent building in the world’s forest zone. The stories of the Siberian peoples, and also Russian fairy-tales, mention houses with chicken legs, which are mystical places where our world meets the netherworld.

It is a great thing! Such  'off-the-ground' cabin is very special and enriches the landscape.

Andres Mets
(farmer and neighbor)

Morna küla veinitalunik pani
püsti hipsterimajakesed.

Egon Valdaru reporter 1.juuni 2017 “SAKALA”

Karksi kandi maaliliste küngaste vahel, viinamarjavälja vaatekauguses rõõmustab nüüdsest turiste kaks majakest, mille on püstitanud Morna küla Õnne talu peremees Georg Gavronski.

Majakesed on maast paari meetri kõrgusel postide otsas. Lõunaküljes on neil suur klaasist sein, mis pakub imelist vaadet viinamarjaväljale ja hernepõllule ning eemal künkal seisvale maakividest häärberile, mis on ehitatud kunagisest mõisa moonakamajast. Kätte paistavad ka kirsiaed, naabri suured viljapuuaiad ning hiljuti elamiseks taastatud vana veski.

Pildi sisse minek

Õnne talu peremehe arvates on majakese suurim väärtus vaade. «Seinaakna ees on tunne, nagu oleksin pildi sees – õhus olles kaob üks dimensioon ära. Samasuguste maast laeni akendega tube kohtasin poolteist kümnendit tagasi Hongkongi pilvelõhkujates.» Veinitalunik ütles, et majakese mulgikeelne nimi on Pesä. Sealt paistab kenasti kätte päiksetõus, aga ka loojang ning tihti võib näha metsloomi: põtru, metskitsi, jäneseid ja rebaseid.

Majakeste ruudukujulised väiksemad aknad on ülitugevast plastist, mille taolist kasutatakse hokiväljakute äärisena. 12 ruutmeetri suurusesse hoonesse mahub magama terve pere. Seal on nari, diivan ja suur kast ning neid kombineerides saab kaks kuni kolm magamiskohta juurde tekitada. Tekstiilipolstrid on Mulgi mustritega.

Betoonankrutega kindlalt maa külge kinnitatud majakesed on peremehe kinnitust mööda ilmastikukindlad, talvel ei jahtu need väga kiiresti ning suvel püsivad mõnusalt jahedad. Pesäd on omavahel ühendatud puidust terrassidega ning suure seinaakna ees on mõlemal rõdu.

Parim puitehitis

«2015. aastal tegi mu Paide tuttav oma poegadele jalgadel onni ja võitis hiljem ootamatult parima puitehitise võistlusel publikupreemia. Mulle abikaasaga meeldis see kontseptsioon väga, hakkasime seda arendama. Poolteist aastat nägime vaeva ning nii valmisid ülilihtsad ja modernsed new age’i stiilis funtsionaalsed majakesed,» rääkis Gavronski.

Õnne veinitalunik hakkab majakesi odavalt välja rentima ja loodab, et need meeldivad ka turistidele. Ta lubas, et kõik öömajalised võivad sügisel vabalt tema hernepõllul maiustada.

Läheduses on majakestega sarnases stiilis tualett. Huvitav on veel asjaolu, et sama künka sisse rajas peremees keldri, kus tema poeg kavatseb hakata kasvatama seeni: šampinjone, austerservikuid ja puravikke.

Georg Gavronski meelitab oma kaunisse tallu ja Mornamaa teemaparki turiste, pakkudes neile võimalust liikuda jalgsi ja jalgrattaga, nautida loodust ning mekkida omatehtud veine. Ilu ja korra loomise nimel on talus juba aastaid meeletult vaeva nähtud.

Veinitalunik ütles, et samasuguseid majakesi hakkab ta edaspidi koos partneritega soovijatele valmistama, arvestatakse igaühe maitsega. Tema arvates sobiks selline majake eriti hästi mere äärde või mõnele kõrgemale kohale. Justkui õhus asetseva majakese püstitamiseks ei ole vaja ehitusluba. Ehkki esimestel Pesädel kööki ja hügieeniruumi pole, saab need lisada.

Kontakt

Tel +372 5660 4287
georg45@gmail.com
Morna Õnne Talu OÜ
Morna küla, Mulgi vald
Viljandimaa 71055
Reg. nr. 11136300

Ühismeedia

© 2020 Morna Õnne talu 
0