2020 Mustikavein

2020 Mustikavein

mustikas

500ml | kuiv | 10,2 vol.

Linnuliha või salati juurde.
Ei sisalda sulfiteid. Sobib veganitele.

15.00 

2020. a. kevade jahedate ilmade ja öökülmade tõttu jäi paljudel taimedel tolmeldamine kasinaks, aga tänu idaküljel kasvavale metsale olid meie mustikakobarad Mornas ilusad ja suured ning marjasaak oli vägagi hea, oli põõsaid, mis olid paksult marju täis. Just ilmastikuolud on olulisim veini maitse ja aroomi kujundaja, rohkem kui konkreetne sort või agrotehnika. Vihmane suve tõttu valmis mari veidi ebaühtlaselt ja korje jäi hiliseks, ent kokkuvõttes võime meie mustikasaagiga rahule jääda. Metsmustikas jäi vähese päikese tõttu hapukamaks, värvi see ei mõjutanud. Kultuurmustika küpsemine on võrreldes metsmustikaga ebaühtlasem ja kuna viljaliha on tihedam, jääb ta värvi poolest metsamarjadele alla. Kultuurmustika marjavärv olenebki sordist – meil on üks heledama ja teine tumeda kestaga. Keskmine suhkrusisaldus nii mets- kui ka kultuurmustikal oli 10 brixi.

Korje järel sügavkülmutasime marjad järk-järgult, marjade valmimise järjekorras – nii säilivad mustika väärtuslikud omadused ja marjad muutuvad magusamaks. Sügavkülmutatud marjadest saab hea maitse, aroomi, ilusa värvitooniga ja harmoonilise veini. Järelmaitse meenutab mõningaid viinamarjasorte. Lisaks sisaldab mustikas veini jaoks väga oluline piisavalt tanniinhapet. Veinile tugevama iseloomu andmiseks ja šaptaliseerimiseks lisasime tumeda viinamarjakontsentraati. Vein on valminud ühest osast metsmustikatest ja kahest osast kultuurmustikatest.

Mustikaveini soovitatakse tarbida singi, vorsti, salaami, linnuliha ja linnumaksa juurde koos hapukama moosi või kastmetega.

Tarne ja serveerimine

Võite kasutada varianti  NAPSA ÜTEN – sõidate Mornamaalt läbi ja saate tellitud kaubad kaasa napsata!

Rohkem kui 200€ ostukorvi toome ise teile kohale, igasse Eesti nurka!


Posti teel saates kasutame Itella SmartPOST pakiautomaate, mis tagavad saadetistele kuiva ja sooja keskkonna.
Pudelid pakendame ühekaupa kartongkarpi, kasutades spetsiaalseid pehmendusi, mis kindlustab meie toodangu kohalejõudmise tervena transpordi hind on 5€ kuni nelja pudeli kohta. 

Palun andke viivitamatult teada, kui kaubaga on transpordi käigus midagi juhtunud  nii saame täiendada oma logistikamudelit.

NB!
Hoidke saadetist pimedas ja kuivas kohas temperatuuril 10 °C, 
Heledaid veine serveerige temperatuuril 1214 °C.
Tumedaid veine serveerige temperatuuril 1516 °C.
Avatud vein on soovitav tarbida koheselt, sest maitse säilib max 24 t

Kontakt

Tel +372 5660 4287
georg45@gmail.com
Morna Õnne Talu OÜ
Morna küla, Mulgi vald
Viljandimaa 71055
Reg. nr. 11136300

Ühismeedia

© 2020 Morna Õnne talu 
0