Pesä

Suurepärane võimalus puhkuseks! Miljonivaade!

PESÄ annab võimaluse akusid laadida – olla omaette, kõrgemal argipäevarabamistest, mõelda uusi või ununenud mõtteid, unistada, puhata.
Suure seinaaknaga suurepärase vaatega 12 m²-suurusega PESÄ sobib hästi kahele inimesele, kuid hoonesse mahub ka kogu perekond. Modernses ja funktsionaalses new age-majakeses on nari ja moodulitest kokkupandav voodi. Seinaaknasse paistavad nii päeva tõus kui loojumine ja möödauitavad metsloomad. Kaasaegne ökotualett asub PESÄ kõrval, ühiskasutatav wc ja dušširuum asuvad veidi eemal Veinimajas.

Hommikusööki serveerime alates kell 09:00. Sinu valikus on kas kerge, PESÄsse serveeritav hommikusöök, või veidi toekam hommikusöök, mida saab nautida Veinimajas. Tutvu hommikusöögimenüüga siin.

Üks öö alates 60€/kuni 2 in

(ei sisalda hommikusööki)

Suure seinaaknaga suurepärase vaatega 12 m²-suurusesse hoonesse mahub kogu perekond. Modernses ja funktsionaalses new age-majakeses on nari, diivan, suur kast ning neid kombineerides saab luua juurde kaks-kolm magamiskohta. Tekstiilid on Mulgi mustritega. Seinaaknasse paistavad nii päeva tõus kui loojumine ja möödauitavad metsloomad.

Kindlalt maa külge kinnitatud majakesed on ilmastikukindlad, talvel need ei jahtu väga kiiresti ning suvel püsivad seevastu mõnusalt jahedad. Pesäd on omavahel ühendatud puidust terrassidega ning suure seinaakna ees on rõdu. Kaasaegsed wc-d ja dušširuum on PESÄst veidi eemal Veinimajas.

PESÄ annab teile võimaluse akusid laadida – olla omaette, kõrgemal argipäevarabamistest, mõelda uusi või ununenud mõtteid, unistada, puhata ja minna loodusesse jalutama või laenutada jalgratas.

PESÄ  jätkab uuel tasemel paljude rahvaste sammasaitade ja postmajade traditsiooni – maast kõrgem elu- või panipaik, kuhu lihtsasti ei pääse vesi, loom ega võõras. Ehitist peetakse maailma metsavööndi vanimaks püsiehitiseks. Siberi rahvaste lugudes ja sealt ka vene muinasjuttudes on maja kanajalgadel — müstiline paik, kus kohtuvad siin- ja teispoolne maailm.

See on tore ettevõtmine. Selline jalgadega maast lahti majake on väga eriline ja ilmestab maastikku.

Andres Mets (aiandustalunik ja naaber)

Morna küla veinitalunik pani
püsti hipsterimajakesed.

Egon Valdaru reporter 1.juuni 2017 “SAKALA”

Karksi kandi maaliliste küngaste vahel, viinamarjavälja vaatekauguses rõõmustab nüüdsest turiste kaks majakest, mille on püstitanud Morna küla Õnne talu peremees Georg Gavronski.

Majakesed on maast paari meetri kõrgusel postide otsas. Lõunaküljes on neil suur klaasist sein, mis pakub imelist vaadet viinamarjaväljale ja hernepõllule ning eemal künkal seisvale maakividest häärberile, mis on ehitatud kunagisest mõisa moonakamajast. Kätte paistavad ka kirsiaed, naabri suured viljapuuaiad ning hiljuti elamiseks taastatud vana veski.

Pildi sisse minek

Õnne talu peremehe arvates on majakese suurim väärtus vaade. «Seinaakna ees on tunne, nagu oleksin pildi sees – õhus olles kaob üks dimensioon ära. Samasuguste maast laeni akendega tube kohtasin poolteist kümnendit tagasi Hongkongi pilvelõhkujates.» Veinitalunik ütles, et majakese mulgikeelne nimi on Pesä. Sealt paistab kenasti kätte päiksetõus, aga ka loojang ning tihti võib näha metsloomi: põtru, metskitsi, jäneseid ja rebaseid.

Majakeste ruudukujulised väiksemad aknad on ülitugevast plastist, mille taolist kasutatakse hokiväljakute äärisena. 12 ruutmeetri suurusesse hoonesse mahub magama terve pere. Seal on nari, diivan ja suur kast ning neid kombineerides saab kaks kuni kolm magamiskohta juurde tekitada. Tekstiilipolstrid on Mulgi mustritega.

Betoonankrutega kindlalt maa külge kinnitatud majakesed on peremehe kinnitust mööda ilmastikukindlad, talvel ei jahtu need väga kiiresti ning suvel püsivad mõnusalt jahedad. Pesäd on omavahel ühendatud puidust terrassidega ning suure seinaakna ees on mõlemal rõdu.

Parim puitehitis

«2015. aastal tegi mu Paide tuttav oma poegadele jalgadel onni ja võitis hiljem ootamatult parima puitehitise võistlusel publikupreemia. Mulle abikaasaga meeldis see kontseptsioon väga, hakkasime seda arendama. Poolteist aastat nägime vaeva ning nii valmisid ülilihtsad ja modernsed new age’i stiilis funtsionaalsed majakesed,» rääkis Gavronski.

Õnne veinitalunik hakkab majakesi odavalt välja rentima ja loodab, et need meeldivad ka turistidele. Ta lubas, et kõik öömajalised võivad sügisel vabalt tema hernepõllul maiustada.

Läheduses on majakestega sarnases stiilis tualett. Huvitav on veel asjaolu, et sama künka sisse rajas peremees keldri, kus tema poeg kavatseb hakata kasvatama seeni: šampinjone, austerservikuid ja puravikke.

Georg Gavronski meelitab oma kaunisse tallu ja Mornamaa teemaparki turiste, pakkudes neile võimalust liikuda jalgsi ja jalgrattaga, nautida loodust ning mekkida omatehtud veine. Ilu ja korra loomise nimel on talus juba aastaid meeletult vaeva nähtud.

Veinitalunik ütles, et samasuguseid majakesi hakkab ta edaspidi koos partneritega soovijatele valmistama, arvestatakse igaühe maitsega. Tema arvates sobiks selline majake eriti hästi mere äärde või mõnele kõrgemale kohale. Justkui õhus asetseva majakese püstitamiseks ei ole vaja ehitusluba. Ehkki esimestel Pesädel kööki ja hügieeniruumi pole, saab need lisada.

© 2024 Morna Õnne talu
0
    0
    Sinu ostukorv
    Your cart is emptyReturn to Shop